Mikor állhat fenn A-vitamin hiány?
Mivel a fejlett országokban már nagyon ritkán és csak szélsőséges körülmények között alakul ki ilyen súlyos hiánybetegség, ezért érdemes felszívódási-, vagy anyagcserezavarra is gondolni ezen esetekben. Ugyancsak fokozhatja az A-vitamin hiányát, amikor ezzel egyidejűleg cink-, vagy vashiány áll fenn.
Ezen felül a súlyos alkoholfogyasztás is kedvez ennek az állapotnak, hiszen ilyenkor a szervezet kevésbé képes előállítani a felvett előanyagokból az A-vitamint.
A farkasvakság egyéb tünetei
A rossz éjszakai látás mellett olyan tüneteket is érzékelhetünk, mint például az étvágytalanság, de észrevehetünk elváltozásokat a bőrünkön és a fogainkon is. Hajunk törékennyé válhat és körmeink is berepedezhetnek. A fertőzésekkel szembeni ellenállás is csökken, így az egyik legelső tünetként emlegethetjük a légúti betegségekkel szembeni erős fogékonyságot.
Mit tehetünk ellene?
A farkasvakságot egyértelműen a megfelelő vitaminbevitellel lehet kezelni, ám a már kialakult vakság sajnos nem gyógyítható, ekkor a pálcikák teljes pusztulásáról van szó. Ide eljutni azonban hosszabb idő, így a tünetek észlelésekor tett megfelelő lépések és vizsgálatok segítségével búcsút mondhatunk a kellemetlen problémának.
Megelőzése azonban talán még fontosabb, így el is kerülhet minket ez a kellemetlenség. A megfelelő táplálkozás és vitaminbevitel mindenki számára elengedhetetlen. Amennyiben komolyan vesszük ezt, és mégis előjön a probléma, akkor a fent említett egyéb lehetőségeket kell kivizsgáltatni, mi állhat pontosan a háttérben.